DUA ORDUSU NEDİR?

İstanbul’un Fethi sırasını tasvir eden aşağıda resme bakarsanız arka tarafta silahsız bir ordu durur… Panorama 1453 Müzesine giderseniz orada daha net görürsünüz. Arkada bir grup ordu var ve onların görevi “dua ordusudur” .Yani devamlı Fetih Suresi ve dua ile meşgul olan bir ordudur…
 
Bir başka önemli gerçek daha da var: 2.Mahmut döneminde Ruslar İstanbul’un Yeşilköy semtine kadar gelmişlerdi. İstanbul’a girmeleri an meselesi. İşte o an bir hanımefendinin duası hürmetine Allah İstanbul’a Rusların girmesini engellediği rivayet edilir. Bunu zamanın Allah dostlarından birçoğu da zaman zaman dile getirmiş ve O, hanımefendinin duasının önemine dikkat çekmişlerdir.
Peki, ne dedi hanımefendi secdede biliyor musunuz?

İşte secdede yaptığı dua şöyle:

Saçlarını elleriyle tutarak işte secdede yaptığı dua şöyle: “Ey Rabbim ben kendimi bildim bileli bu saçım hep örtülüdür. Ey Rabbim yine sen bilirsin bu saçımı bugüne kadar kocam(horantam) dan başka kimse görmedi. Ey Rabbim ! Şimdi bu ahir ömrümde bu saçımı düşmana gösterme ! Biliyoruz ki düşman İstanbul’a girerse saçımı görür. Rabbim bu saçımın bir telini bile düşmana gösterme. Sana nazlanıyorum ve düşman gidene kadar başımı secdeden kaldırmıyorum….”
Evet, sevgili hanım kardeşlerimize çok önemli iş düşüyor. Elbette kılıcın gücü vardır. Ama duanın gücü de hiçbir zaman göz ardı edilmemeli….
Türk askerimiz bugün Suriye topraklarında vatan -millet -ümmet için sefere çıktı. Bizlerde bu seferde onlara hiç olmazsa dua ile destek olalım. FETİH SURELERİ okuyalım !!! Askerlerimizin ailesi bir tane değil, 78 milyon ailesi var. O zaman hep birlik olalım, tüm ordumuz için, asker kardeşlerimiz, asker evlatlarımız için, dua edelim. Bu seferden zaferle dönsünler inşaallah !!! 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir